Kūrybiškumo akademijos „Menukas“ uždarymo šventės refleksija

Justino Vienožinskio menų fakultetas informuoja
Asta Kochanskienė

Kūrybiškumo akademijos „Menukas“ uždarymo šventės akimirkaPirmojo birželio šeštadienio vidurdienį „Ąžuolų kalnas“ aidėjo mažųjų menininkų bei jų tėvelių juoku ir gera nuotaika – Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto erdvėje vyko kūrybiškumo akademijos „Menukas“ uždarymo šventė. Renginys, prasidėjęs oficialiu renginiu J. Vienožinskio menų fakulteto galerijoje, persikėlė į fakulteto kiemą, kuriame organizuoti vaikams ir suaugusiems skirti užsiėmimai.

Šventės prisiminimais dalijosi projekto kūrybiškumo akademijos „Menukas“ iniciatorės, užsiėmimų vadovės ir jau Dailės pedagogikos studijų programos absolventės Donata, Eglė, Gintarė, Raminta. „Laikas tarp kūrybiškumo akademijos „Menukas“ atidarymo iki uždarymo renginių, regis, ištirpo. Tik planavome, Kūrybiškumo akademijos „Menukas“ uždarymo šventės akimirkakūrėme, laukėme pirmųjų savo mokinukų ir štai – jau tenka skirtis… Smagu ir truputį liūdna. Juk kartu su vasaros atostogomis ateina ir mūsų studijų J.Vienožinskio menų fakultete pabaiga, kažko naujo pradžia. Tikimės, kad su mažaisiais menininkais išsiskiriame tik vasarai, kad rudenį vėl piešime, lipdysime tapysime ir išdykausime… Na, o dabar apie vykusį renginį“, – dalinosi mintimis merginos. Anot vadovių, šventė ir prasidėjo nuo įspūdžių, prisiminimų bei, savaime suprantama, nuoširdžių padėkų vaikams už tai, kad drauge su „Menuku“ žengė pirmuosius žingsnius. Žiūrėtas trumpas video filmas, pradžiuginęs visus šventės dalyvius: jaunieji kūrėjai dalijosi savo įspūdžiais, pasiūlymais, linkėjimais kūrybiškumo akademijai „Menukas“ ir, žinoma, savo mokytojoms. Atsisveikinimo žodį tarė ir tėvų atstovai. Visų nuotaika buvo pakili.

Kūrybiškumo akademijos „Menukas“ uždarymo šventės akimirkaPo įžanginės dalies svečių laukė veiklos fakulteto kieme, kurių pirmoji – muilo burbulų leidimas ir pūtimas. „Visi noriai pūtė burbulus. Tėveliai buvo ne mažiau aktyvūs nei jų vaikučiai. Net pritrūko vonelių su skysčiu burbulams gaminti bei daugiau įrankių, skirtų jų leidimui. Svečiai draugiškai dalinosi turimomis priemonėmis. „Palikti“ burbulus vaikai sutiko tik prižadėjus, kad vėliau galės prie jų sugrįžti. Orientacinio žaidimo „7 lapeliai“ metu visi drauge ieškojo paslėptų lapelių. Vaikai krykštavo, džiaugėsi suradę vis kitą lapelį, o dar daugiau klegesio ir džiaugsmo buvo laimėtojais paskelbus visus “, – juokėsi merginos.

„Po judriųjų žaidimų lauke, nusifotografavus bendrai nuotraukai, svečiai sugrįžo į galeriją, kurioje buvo surengta atminties reikalaujanti užduotis – „viktorina“, kurios visi klausimai buvo susiję su kūrybiškumo akademijos „Menukas“ veikla. Viktorina buvo skirta visoms amžiaus grupėms, todėl joje dalyvavo ir vaikai, ir Kūrybiškumo akademijos „Menukas“ uždarymo šventės akimirkasuaugę. Veiklos pabaigoje visus pradžiugino prizai – už teisingus tėvelių atsakymus ir mažųjų menininkų kantrybę. Šventę vainikavo pažymėjimų, diplomų už dalyvavimą kūrybiškumo akademijos „Menukas“ užsiėmimuose ir kompaktinių diskų su užsiėmimų nuotraukomis įteikimas, vaikų darbų parodėles atidarymas bei vaišės“, –pasakojo Donata, Eglė, Gintarė, Raminta.

Absolventės džiaugėsi, kad visos šventės metu buvo jauku ir gera visiems: balionais papuoštoje aplinkoje, skambant vaikiškoms dainoms, buvo rodomos užsiėmimų fotografijos, visi maloniai bendravo tarpusavyje. Sulaukta daug teigiamų atsiliepimų iš tėvų ir vaikų. „Po šventės, dalyviai dar ilgai nenorėjo išsiskirstyti: vieni vaikai grįžo pūsti muilo burbulų, kiti vaišinosi, o tėvai ilgai grožėjosi vaikų darbų paroda“, – prisiminė jaunosios pedagogės.

Kūrybiškumo akademijos „Menukas“ uždarymo šventės akimirka

Komentuoti