Tarptautinę teatro dieną studentai kūrybiškai minėjo kartu su moksleiviais

Medicinos fakultetas ir Dramos studija informuoja
Milda Gintilienė

Tarptautinę teatro dieną studentai kūrybiškai minėjo kartu su moksleiviaisKovo 27-ąją pasaulis minėjo Tarptautinę teatro dieną. Šią datą pažymėjo ir Kauno kolegijos bendruomenė – Dramos studija (vadovė Laima Jackevičienė) ir Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedra šventė linksmai, atsakingai, nors dar nedrąsiai (pirmasis pasirodymas!) kartu su Kauno Jono Pauliaus II-ojo gimnazijos pirmokais.

Studentai pasveikino moksleivius parodydami savo pirmuosius etiudus. Tai buvo teatras be žodžių. Teatras – be žodžių? Ir taip, ir ne. Kol kas Dramos studijos dalyviai veikia be jokių dekoracijų, scenos drabužių, šviesų, garsų – viską sukuria patys, pasikliaudami tik savo kūnu, balsu, judesiu. Ir jų kuriami personažai – ne žmonės, bet įvairūs gyviai, augalai, daiktai. Pirmokų auditorija labai puikiai įvertino studentų meistriškumo lygį, nes visai organiškai įsijungė į bendrą veiksmą, skirtą Tarptautinei teatro dienai. Moksleiviai kartu su „dramiukais“ pamėgdžiojo paukščių balsus, žvėrių judesius ir charakterius. Taigi visa mokyklos salė buvo pilna džiugaus siautulio.

Tarptautinę teatro dieną studentai kūrybiškai minėjo kartu su moksleiviaisScenoje skraidė ir reikalus sprendė proziškos varnos. Proziškos, bet laisvos. Gyvenimo gardu ir ėdalu dalinosi poetiški paršiukai. Sotūs, nes šeriami, bet tingūs ir nekankinami jokių problemų. Džiaugsmingas, sportiškas ir tikslo siekiantis strutis būtų dvikovą laimėjęs prieš aršų tigrą, jei silpnumo minutę nebūtų įkišęs galvos į smėlį. Ilgai ieškoję maisto, suplukę nuo karščio, išvarginti smėlio audrų, drambliai gaivalingai taškėsi, regis, tikrame vandeny, o oraus ir karališko erelio skrydis perspėjo mus, kad didžiausias žmogaus priešas – jis pats.

Niekas kitas taip nepadeda pamatyti savęs – stipraus ir pažeidžiamo, protingo ir kvailo, linksmo ar liūdno – kaip teatras, drama, literatūra. Niekas kitas, kaip teatras, taip nepadeda suvaldyti kūno, balso, emocijų, neištobulina valios, ryžto, atminties, pagaliau, gebėjimo veikti ne tik scenoje, bet ir gyvenime.

Ateikite į Kauno kolegijos Dramos studiją ir įsitikinkite!


Vienas atsiliepimas - “Tarptautinę teatro dieną studentai kūrybiškai minėjo kartu su moksleiviais”

  1. Aisha rašo:

    Hi, Alyson, this looks great! The photo colors are vinarbt, the subjects interesting. It sounds like you returned to enjoy this fair recently. Hope you two had fun!In a town not far from us, they put on an annual Renaissance Fair. But in such an American setting, with Victorian-style American homes, it can’t be the same. It’s still fun to watch the jousting, though.:0)Maria

Komentuoti