„Balttechnika 2014“ parodoje – Kauno kolegijos studentų ir dėstytojų sukurti robotai

Technologijų ir kraštotvarkos fakultetas informuoja
Danielius Adomaitis

„Balttechnika 2014“ parodoje – Kauno kolegijos studentų ir dėstytojų sukurti robotaiKauno kolegijos Kompiuterinių technologijų katedros dėstytojai ir studentai „Litexpo“ parodų rūmuose gegužės 20–22 dienomis dalyvavo parodoje „Balttechnika 2014“ – čia renginio lankytojams pristatė savo sukurtus projektus. Technikos mėgėjai Kauno kolegijos stende galėjo išvysti netikėtų formų įvairaus pobūdžio robotus.

Studentams idėjas padėjo įgyvendinti ir kartu robotus kūrė Technologinių procesų laboratorijos vedėjas Igor Šajev ir lektorius Danielius Adomaitis.

Abu dėstytojai džiaugiasi, kad dalyvavimas technologijų parodose, projektuose parodose tampa tradicija. Katedros studentai su pačių sukurtų sistemų eksperimentiniais tyrimais noriai dalyvauja mokslinėse-praktinėse konferencijose bei robotikos ir elektronikos sričių varžybose. Automatinio valdymo ir Kompiuterinių tinklų administravimo studijų programų studentai pagauti įkvėpimo ne tik nuoširdžiai tobulina savo projektus, bet ir stengiasi įgauti kiek galima daugiau žinių, ateityje jiems leisiančių tapti savo srities lyderiais.

Kviečiame susipažinti su studentų ir dėstytojų darbais:

„Balttechnika 2014“ parodoje – Kauno kolegijos studentų ir dėstytojų sukurti robotaiRealias autotransporto eismo taisykles atvaizduojantis sankryžos šviesoforų valdymo maketas su įdiegtomis nuotolinio valdymo ir monitoringo galimybėmis. Autorius – KT-1/2 grupės diplomantas Saulius Andriuškevičius.

„Balttechnika 2014“ parodoje – Kauno kolegijos studentų ir dėstytojų sukurti robotaiSpecialios paskirties roboto transportavimo platforma.
Ši platforma gabens specialios paskirties robotą, skirtą atlikti užduotis žmogui kenksmingoje aplinkoje. Parodoje pademonstruota šio projekto mechaninė ir elektrotechninė dalis, o šiuo metu atliekami darbai, susiję su nuotolinio valdymo ir monitoringo posistemių diegimu. Specialios paskirties roboto transportavimo platforma sukurta mokymo tikslams ir jau kitais mokslo metais bus integruota į „Balttechnika 2014“ parodoje – Kauno kolegijos studentų ir dėstytojų sukurti robotaimokymo procesą: atliekant praktinius programavimo darbus bus mokomasi apie mikroprocesorius, skaitmeninius grandynus, technologinių procesų automatizavimą, kompiuterinius tinklus ir kt. Tai 2012–2016 m. tęstinis projektas. Autorius – AV-1 grupės diplomantas Mindaugas Aikas.

Įvairias užduotis atliekantys ir skirtingais principais judantys mažieji robotai.
„Balttechnika 2014“ parodoje – Kauno kolegijos studentų ir dėstytojų sukurti robotaiKurdami šiuos robotus studentai ne tik realizuoja savo individualias idėjas, bet ir kūrybiškai lavina savo specialybės gebėjimus.

VIDEO: „Balttechnika 2014“ parodoje – Kauno kolegijos studentų ir dėstytojų sukurti robotai


Komentuoti