Turizmo savaitę – patirčių ir įspūdžių dalybos

Vadybos ir ekonomikos fakultetas informuoja
Turizmo ir viešbučių vadybos katedros studentai

Turizmo savaitės akimirkaPraeitą savaitę Kauno kolegijos turizmo srities studentai kartu su dėstytojais bendruomenei pateikė įvairių akiai ir ausiai patrauklių renginių – organizuota jau tradicija tapusi Tarptautinė turizmo savaitė.

Apie tradiciją

Kasmet rugsėjo 27 dieną švenčiame Pasaulinę turizmo dieną, kurios tikslas yra akcentuoti ir šviesti visuomenę apie socialinę, kultūrinę, politinę ir ekonominę turizmo vertę. Prie šios iniciatyvos nuo pat įsikūrimo – 2000 metų – entuziastingai jungiasi ir Kauno kolegija.

Kauno kolegijos turizmo srities specialistai primena, kad Pasaulio turizmo organizacija (The World Tourism Organization) švenčiantiems kasmet padiktuoja temą. 2014 metų tema – „Turizmas ir bendruomenių plėtra“. Tad galime pasidžiaugti, kad šįmet ji itin siejasi su Kauno kolegijos vertybėmis – atvirumu ir bendruomeniškumu.

Renginių  akimirkos

Kauno kolegijos bendruomenei pristatyta atvira prezentacija „Stichija „Žemė“ – keliaukime stichijomis“ – viešėjo jaunųjų turistų ir keliautojų būrio „Vedlys“ vadas Vydas Verbilis. Svečias dalinosi savo žiniomis apie turizmą ir keliones, pasakojo apie savo žygius, išvykas.

Turizmo savaitės akimirkaPirmo kurso Turizmo ir viešbučių studijų programos pirmakursiai ir antrakursiai dalyvavo orientacinėse varžybose „Pažink Kauną“. Iššūkį priėmė net 64 dalyviai. Neišsigandę blogo oro studentai turėjo įveikti penkias užduotis, kurios vyko prie Soboro (Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios), Kauno muzikinio teatro, Žalgirio arenos bei Kauno pilies. Pasitelkę savo protą, budrumą ir fizines jėgas turistai puikiai atliko užduotis ir pasiekė galutinį tašką – Daugirdo amfiteatrą – prie kurio jie buvo sutikti ir apdovanoti.

Du lektoriai iš Lenkijos (Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach) skaitė net keturias paskaitas turizmo tematika. Mokslų daktaras Krzysztof Cieslikowski skaitė atvirą paskaitą tema „Meeting industry“. Jis supažindino su įvairaus pobūdžio renginių ir susitikimų organizavimo virtuve. Paskaitos „Product in Tourism“ metu su K. Cieslikowski buvo diskutuojama apie Turizmo savaitės akimirkareklamos poveikį šiandienos jaunimui, akcentuoti būdai, kaip elektroninėje erdvėje galima išpopuliarinti savo sukurtą produktą.

Paskaitą „On-line Advertising“ pristatė lektorius mokslų daktaras Luis Ochoa Siguencia. Susitikimo metu buvo pateikiama naudinga informacija apie interneto reklamų gamybos procesą ir uždirbamas pinigų sumas bei reklamos poveikį auditorijai. Svečias iš Lenkijos taip pat kalbėjo tema „Targeted Marketing Promotion“ – pasakojo apie 2D kodus ir kaip jais naudotis.

Turizmo savaitės akimirka„Erasmus“ mainų programos studentų pristatymai „My Native Country“ – tai vienas dinamiškiausių ir nuotaikingiausių renginių. Šįmet lietuviams studentai iš Kinijos, Ispanijos ir Turkijos pristatė savo gimtąją šalį, jos tradicijas, kultūrą ir kitus svarbiausius bruožus. Po pristatymų dalyviai vaišinosi tradiciniu lietuvišku maistu, jiems buvo įteiktos smulkios prisiminimo dovanėlės už norą ir drąsą dalyvauti bei prisidėti prie Tarptautinės turizmo savaitės.

Ačiū fotografijų konkurso dalyviams

Turizmo savaitės akimirkaRenginius savaitės pabaigoje vainikavo šokis „Tourists Flesh Mob“. Studentai ir dėstytojai energingai ir griausmingai mokėsi šokio žingsnelių, o po šios judesio terapijos prasidėjo fotografijų konkurso „Įsimintiniausia pažintis kelionės metu“, vykusio visą savaitę, dalyvių apdovanojimai – išrinktos studentų pateiktos labiausiai kelionės tematiką atspindinčios fotografijos.

Pirmoji vieta atiteko Aurimui Galkontui (FK-4/1), antroji – Agnei Bakšaitei (BPS-4/1), trečioji – Gretai Mozūraitytei (MV-3). Organizatoriai nori pasidžiaugti ir studentų Gretos Dunčikaitės, Ievos Banaitytės, Julijos Rakauskaitės fotografijomis, o taip pat už puikius fotovaizdus ačiū taria konkurse dalyvavusiam dėstytojui Algirdui Jonui Repšiui.

Laimėtojų fotografijos

Dėstytojo Algirdo Jono Repšio fotografija

Studentės Gretos Dunčikaitės fotografija

Studento Aurimo Galkonto fotografija

Studentės Agnės Bakšaitės fotografija


Komentuoti