Studentai domėjosi moksleivių sveikata ir fiziniu aktyvumu

Medicinos fakultetas informuoja
Milda Gintilienė

Studentai domėjosi moksleivių sveikata ir fiziniu aktyvumuKauno kolegijos Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedros II kurso būsimieji kineziterapeutai su dėstytoja Laura Baumann aplankė Ugnės Karvelis gimnazijos antrų, ketvirtų klasių mokinius – domėjosi jų sveikata, pasakojo apie fizinio aktyvumo svarbą.

Studentai domėjosi moksleivių sveikata ir fiziniu aktyvumuVaikų sveikatos statistika Lietuvoje nedžiugina, visiškai sveikų 1–12 klasių mokinių yra 15,9 proc., o kitų dažniausi nusiskundimai: laikysena, antsvoris, regos sutrikimai, kraujotakos sistemos sutrikimai, kvėpavimo sistemos sutrikimai (alergijos) ir kt. Todėl studentai pasakojo, kaip fizinis aktyvumas sumažina įvairių ligų riziką, taip pat rėmėsi naujausių tyrimų duomenimis, kad padidinus fizinį aktyvumą, stiprėja ne tik moksleivių sveikata, bet gerėja mokymosi pažangumas.

Studentai domėjosi moksleivių sveikata ir fiziniu aktyvumuBūsimi kineziterapeutai demonstravo įvairius pratimus, kuriuos galima atlikti klasėje, taip pat parodė mokiniams akių mankštą. Vaikai džiaugėsi naujais veidais, užsukusiais į jų gimnaziją, ir žinoma, galimybe pasimankštinti. Taip pat moksleiviai gavo dovanų – lankstinukus su pratimais, kuriuos galės atlikti kiekvieną dieną.

Studentai ne tik įgavo patirties dirbant su mokiniais, bet ir patys suprato, kad vaikų ir jaunuolių sveikata priklauso nuo optimalaus fizinio aktyvumo.

Komentuoti