Irena Tatorienė

Šio dėstytojo darbo patirtis įspūdinga – 32 metai. Nors vaikystėje svajojo tapti saldainių fabriko darbuotuoju, paauglystėje mediku, tačiau pasuko teisininko keliu. Ir štai Kauno kolegijoje dėsto Darbo teisę, Konstitucinę teisę, Teisės pagrindus. Jo gyvenimo motto taip pat susijęs su teise: „Teisingumas – vienintelis pinigas, kuris imamas visame pasaulyje“ (kinų patarlė). Jis Superdėstytojo vardo vertas, nes jau per 30 metų dirba dėstytoju ir dar nebuvo nei vienų atostogų, kad nepasiilgtų studentų. O apie absolventus atsiliepia taip: „Be galo džiaugiuosi po daugelio metų sutiktais absolventais jau dirbančiais teisėjais, prokurorais, advokatais, antstoliais, notarais… Juk jie visa „galva praaugo“ mus, dėstytojus. Ir tada pagalvoju, jog neveltui dirbu“.

Vardas Pavardė

Irena Tatorienė
Dėstomi dalykai: Darbo teisė, Konstitucinė teisė, Teisės pagrindai
Dėstymo patirtis metais: 32
Jūsų nuomonė apie šiuos dalykus:
Studentiškas gyvenimas – tai… Pačios linksmiausios,  nerūpestingiausios  ir kartu kaupiančios žinias bei vertybes  ateičiai  dienos.
Dėstytojo duona: Skani, nors retkarčiais būna ir sprangi.
Svarbiausia svajonių studento savybė: Nesimokant gauti kuo  aukštesnį balą.
Šiuolaikiškos  studijos – tai… Žinios sau, savo darbo veiklai, karjerai,  o ne  dėl  balo.
Praktika – tai… Mokslo pagrindas, nes be praktikos nei žingsnio į priekį.
Nekenčiu, studentų, kai jie… Žodis „nekenčiu“ man nėra tinkamas, aš visus studentus  vienodai gerbiu, tačiau nepriimtinos šios studentų savybės: nepareigingumas, nesąžiningumas,  neatsakingumas.
Švietimo sistema Lietuvoje yra kaip… Nesibaigiantis eksperimentas.
Mano kelias į Kauno kolegiją: Jeigu tiesiogine prasme – tai autobusu arba pėstute, o netiesiogine – tai nuo darbo su „senjorais“ (anksčiau dirbau socialinio aprūpinimo skyriaus vedėja) iki darbo su jaunimu.
Mėgstamiausia knyga (kodėl?) Vienos knygos  negalėčiau išskirti. Jaunystėje „graužiau“ detektyvus, o  šiuo metu skaitau psichologinio,  istorinio turinio knygas bei teisinę literatūrą. Šių atostogų metu jau  perskaičiau australų rašytojos  Colleen McCullough knygą „Prisilietimas“.
Mėgstamiausias filmas (kodėl?) „Titanikas“ – dėl savo turinio, kuriame atskleisti  sudėtingi ir tragiški žmonių  likimai.
Mėgstamiausias www, tinklaraštis (kodėl?) Www.google.lt, dėl informacijos;
Asmuo arba idėja, padarę didžiausią įtaką gyvenime. Estų patarlė „Neturėdamas savo sparnų, ant kitų nepakilsi“.
Mano geriausias laimikis: Pasigirti negaliu – nesu laimėjusi loterijoje, nesu nei žvejė, nei  medžiotoja.
Ką šiandien darytumėte kitaip, jei būtų galima atsukti laiką: Paprastai aš į praeitį nebeatsisuku, bet, manau, kad  nieko nekeisčiau, nes dirbu mėgstamą darbą;
Žaviausias esamų studentų bruožas: Bandymas išsisukti iš nemalonių ir nepatogių situacijų.
Vaikystės svajonių profesija: Saldainių fabriko darbuotoja, o vėliau – medikė.
Motto, kuriuo vadovaujatės: Teisingumas – vienintelis pinigas, kuris imamas visame pasaulyje (kinų patarlė).
Užsiėmimas, suteikiantis malonumą: Kaip nekeista – tiesioginis  dėstytojos darbas, kurio  spėju pasiilgti net  per atostogas.
Dėstytojo prakaitą atperka… Absolventų ištartas „ačiū“ ir jų pasiekimai. Be galo džiugu po daugelio metų sutikti  absolventus jau dirbančius teisėjais, prokurorais, advokatais, antstoliais, notarais ir pan. Juk jie visa „galva praaugo“ mus, dėstytojus. Ir  tada pagalvoji: „Gal neveltui  dirbi“.
Mano profesinis idealas: Mano pirmosios darbovietės vadovas. Aš jam esu dėkinga už profesinius įgūdžius ir įdiegtus tuos charakterio bruožus, kurie reikalingi teisininkui. Tai labai kompetentingas teisininkas, nebijantis   išreikšti savo nuomonę įvairiais teisiniais bei politikos klausimais.
Ateities dėstytojo portretas Jaunas, sumanus, kompetentingas, turintis autoritetą, gebantis įdomiai perteikti žinias ir sudominti studentus.
3 argumentai, kodėl esate vertas tapti SUPERDĖSTYTOJU. Nesiekiu jokių nominacijų, kaip sakau studentams – dirbu ne dėl reitingų, o svarbiausia, kad jie žinotų mano dėstomą dalyką. Aišku,  malonu, kai tave įvertina kiti.
Du dalykai, ką aš moku geriausiai: Prisipažinsiu, jog  negaliu pasigirti, o tai reiškia – lyg nieko geriausiai ir nemoku.
Palinkėjimas būsimiems studentams Žmogus, kuris kuo nors labai tiki, viską pasiekia

(Antanas Drilinga) Tad tikėkite ir viską pasieksite!!!